Projekt integracji młodzieży niedowidzącej

Projekt integracji młodzieży niedowidzącej

Czy można zintegrować młodzież niedowidzącą bez specjalnych programów?
Tak. Należy jednak pamiętać, że integracja nie jest jednorazowym wydarzeniem. Jest to ciągły proces, który zaczyna się od pierwszego momentu spotkania z młodzieżą z dysfunkcją wzroku. Możesz zintegrować młodzież z dysfunkcją wzroku w swojej społeczności bez specjalnych programów, wykonując następujące czynności:

  • Młodzież z dysfunkcją wzroku musi mieć możliwość uczestniczenia we wszystkich zajęciach, tak jak inne dzieci. Mimo, że niektóre zajęcia mogą wymagać modyfikacji, ważne jest, aby młodzież z dysfunkcją wzroku była włączona w nie.
  • Młodzieży z dysfunkcją wzroku należy poświęcić tyle samo uwagi, co innym dzieciom. Na przykład, nie należy poświęcać dodatkowej uwagi dwójce dzieci tylko dlatego, że jedno z nich jest niedowidzące.
niedowidzacy projekty pomocy

Projekt integracji młodzieży niedowidzącej czy to dobry pomysł?

Projekty dla młodzieży z dysfunkcją wzroku są dobre tylko wtedy, gdy są zaprojektowane tak, aby były integracyjne. Istnieje wiele projektów, które można wykonać tylko dla młodzieży z dysfunkcją wzroku, ale są one bardziej korzystne, gdy są wykonywane z innymi dziećmi.

Podczas planowania projektu należy upewnić się, że wszystkie dzieci mogą wziąć w nim udział. Projekty przynoszą największe korzyści, gdy pomagają młodzieży z dysfunkcją wzroku nawiązać przyjaźnie. Dlatego dobrym pomysłem jest projekt, który pomaga zaprzyjaźnić się młodzieży z dysfunkcją wzroku i młodzieży bez dysfunkcji wzroku.

Korzystne są również projekty, które pomagają młodzieży z dysfunkcją wzroku w poruszaniu się w środowisku, takie jak np. polowanie na poszukiwaczy przygód. Można poprosić wszystkie dzieci, aby wspólnie wymyśliły projekt, który będzie korzystny dla wszystkich.

Jak wspierać młodzież niedowidzącą w codziennym życiu?

Społeczności mogą wspierać młodzież z dysfunkcją wzroku, zapewniając jej zasoby potrzebne do funkcjonowania. Istnieje wiele prostych sposobów, aby to zrobić. Można robić takie rzeczy jak:

  • Zapewnienie uczniom spokojnego miejsca do nauki i robienia notatek.
  • Zorganizowanie systemu korzystania z pracowni komputerowej na zmianę.
  • Upewnienie się, że szkoła posiada podręczniki i inne materiały w dużym druku.
  • Zapewnienie w szkole cichego otoczenia. Jeśli chcesz wspierać uczniów z dysfunkcją wzroku, możesz to zrobić poprzez poznanie ich potrzeb i zapewnienie środków, które pomogą im odnieść sukces.

Nie musisz robić nic drastycznego. Wystarczy, że będziesz chciał pomóc w każdy możliwy sposób.


Artykuł dodany przez Administrator | 23-05-22


Najnowsze wpisy